Joutsenten yö / kuvat

Joutsenten yö on Siskojen tapahtuma, joka on kaikille avoin. Muistamme yhdessä syöpään menehtyneitä. Voit järjestää kynttilätapahtuman myös omalla paikkakunnallasi. Tältä sivulta löydät kuvamateriaalia tiedotusta varten. Lataa sivulla olevat kuvat klikkaamalla tai tallenna pdf-muotoiset tiedostot oheisista linkeistä.

1. Neliönmuotoinen kuva sosiaaliseen mediaan

(klikkaa kuvaa ja tallenna hiiren oikealla napilla)


2. Banner

(klikkaa kuvaa ja tallenna hiiren oikealla napilla)


3. Facebook-tapahtumakuva

(klikkaa kuvaa ja tallenna hiiren oikealla napilla)


Julistepohjat a3 ja a4

Julistepohja a4

Lataa Joutsenten yö a4-julistepohja pdf:nä tästä


Julistepohja a3

Lataa Joutsenten yö a3-julistepohja pdf:nä tästä


Julisteen käyttöohje

Julistepohjan käyttöohje

HUOM! Käytä alle jätettyä valkoista tilaa. Älä muokkaa julisteen harmaata yläosaa äläkä lisää siihen elementtejä. Voit mainiosti myös tulostaa julistepohjan ja kirjoittaa tiedot tussilla. Pääasia on selkeä viesti, missä tapahtuma järjestetään.

Lataa Kuopion tapahtuman juliste malliksi tästä.


Lisätietoja:
Susanna Kiuru, susanna.kiuru@cancer.fi
Tiina Aaltonen, info@siskola.fi