Liity Siskojen jäseneksi

 

Siskot – syöpäkuntoutujat on syöpään sairastuneiden naisten perustama yhdistys, jonka tarkoituksena on tukea syövästä kuntoutumista ja rikastuttaa naisten fyysistä, psyykkistä ja sosiaalista hyvinvointia. Yhdistys lisää myös tietoisuutta syövästä sekä pyrkii hälventämään syöpään usein liitettyjä ennakkoluuloja.

Yhdistys keskittyy toiminnassaan aiheisiin, jotka ovat kaikille syöpään sairastuneille samat: pelot, toiveet, perhe-elämä, minäkuva, naiseus ja psyykkinen sekä fyysinen jaksaminen. Yhdistys toimii myös potilaan loppuvaiheen elämää helpottavan, oireita lievittävän ja ihmisarvoa kunnioittavan saattohoidon puolestapuhujana.

Yhdistyksen pääviesti on, ettei syöpään sairastunut ole yksin.

Teemme työtä vapaaehtoisvoimin ja minimaalisella budjetilla.

Käväise myös Siskojen varsinaisilla sivuilla www.siskot.info

Kiitos tuestanne!
Siskot

Liity potilasjäseneksi

Liity kannatusjäseneksi

Liity yritysjäseneksi

Siskojen potilasjäsen! Tule mukaan syöpään sairastuneiden salaiseen keskusteluryhmään Facebookissa. Lue liittymisohjeet täältä.